YAZIN EN BÜYÜK YARDIMCI KLİMALAR

Başakşehir Servis 7/24  0538 062 45 62

Başakşehir klima servisi kapasite tespiti, mekânın yapısı ve ısı kazanımıyla doğru orantılıdır. Klima çevrimi kapalı çevrim olduğu için seçilecek ürünün verimliliğinde mekândaki hava hacmi mutlaka dikkate alınmalıdır. Daha doğru bir kapasite tayini için ısı kazancını etkileyen coğrafi bölge, mekân tipi, cam alanı, kişi sayısı, aydınlatma gücü gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Klimanızın kapasite tespitini yaparken, tüm hesaplama kriterleri dikkate alınarak hazırlanmış olan internet sitemizdeki ” Hızlı Klima Keşfi “ sayfamızdan ücretsiz olarak istifade edebilirsiniz. İhtiyacınız olan klima kapasitesini hemen hesaplamak ve size en uygun klima modellerini incelemek için lütfen tıklayın. Klima Keşfi Nasıl Yapılır?

Başakşehir klima servisi klima cihazları, içerisindeki gazın buharlaşma ve yoğunlaşma özelliğinden faydalanarak ortamda bulunan ısıyı dışarı atarlar. Spit klimalarda iç ünite içinden geçen gaz ortamdaki ısıyı emerek buharlaşır. Bu sayede ortam soğur. Buharlaşan gaz dış üniteye geldiğinde yoğuşur ve emdiği ısıyı dışarı atar. Bu işlem gerçekleşirken elektrik sadece iç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör elektrik enerjisi harcar. Türkçe karşılığı ısı pompası anlamına gelen klimalar elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çevirmek yerine dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtırlar. Isı pompası özelliği olan klimalar soğutmayı gerçekleştirdikleri gibi ısıtmayı da içerisindeki gazı yoğuşturarak ve buharlaştırarak gerçekleştirirler.

Isıtmanın yapılabilmesi için dış üniteden geçen gaz buharlaşarak dışarıdaki ısıyı emer ve iç üniteye geldiğinde yoğunlaşarak emdiği ısıyı ısıtılması istenilen ortama bırakarak ısıtmayı gerçekleştirir. Klimaların ne kadar iyi ısıttığı veya soğuttuğu dış ve iç hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı arttıkça klimaların soğutma performansları düşer. Dış hava sıcaklığı düştüğünde ise ısıtma performansları düşer. Isı pompası standart klimalar dış hava sıcaklığının 70C ‘ ye kadar olduğu zamanlarda oldukça verimli ve ekonomik ısıtma yaparlar. Klimalar, kışın ılık geçtiği dönemler ile ilkbahar ve sonbaharda elektrikli veya doğalgazlı ısıtıcılara göre çok daha ekonomiktirler. Ancak dış hava sıcaklığının 70C’nin altında olduğu dönemlerde klima ile ekonomik olarak ısınmak istenirse, -20 0C’ de dahi ısıtma yapabilen inverter klima modelleri tercih edilmelidir.

Başakşehir Servis 7/24  0538 062 45 62